Bloog Wirtualna Polska
Są 1 279 323 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

STOJĄ ŚCIANY

środa, 28 września 2011 22:40

 

 

 

 Szef robót, niestety, nie wrócił jeszcze ze szpitala. Dobrze, że ma odpowiedzialnych pracowników. Dzisiaj  jego murarze zakończyli swoją pracę. Dziś też z nimi się rozliczyłam.

Na płycie werandki, na mokrym jeszcze betonie, wyryłam gwoździem: IX 2011r.

Teraz czekam na dach.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

KOPERKOWO ROŚNIE W GÓRĘ

poniedziałek, 26 września 2011 0:31

Koperkowo rośnie w górę w takim tempie,  że sama oczy przecieram. We środę ekipa wykopała fundamenty. Nie były trudne, bo po obrysie starej altanki szerokości 25 cm, na głębokość 50 cm. Zbrojenie tylko na dół - 4 pręty, strzemiona 20x20. Grunt -  piasek 7 m głębokości. Uważałam, że taki fundament pod altankę będzie wystarczający. Podobno w Warszawie przed wojną stawiali na takich fundamentach kamienice, które stoją do dzisiaj. Myślę, że i moja altanka mnie przeżyje. Szalunki zrobili majstrowie  tylko jednostronne. Wykorzystali stare drzwi, z których wybudowana była cała stara altanka. Położyliśmy jeszcze na stara płytę  starą folię, starą papę izolacyjną. Wszystko przykryliśmy nową czarną folią. Na tę folię  położyliśmy kawałki starej  siatki ogrodzeniowej.

 

No i na koniec dnia przyjechał beton. Zamówiliśmy go na chybił-trafił. I okazało się, że za mało. Drugi raz musiała przyjeżdżać gruszka. W sumie poszło na to wszystko 8 m3 betonu!

 

I jeszcze było za mało. Jeszcze trzeba było dokręcać w betoniarce. Ale jakoś wyszło. Powstała płyta, na której stawiane są ściany. Tak więc we środę był fundament z płytą od razu zalany, a w piątek i sobotę już stawiano ściany.

     

Jutro ma byś dokończone murowanie i zalany wieniec. Tylko, że dziś dowiedzieliśmy się, że szef miał zawał i leży w szpitalu. 

  

Inny temat: Utrudnione mamy teraz przejście przez tory, bowiem podbijali kolejarze torowisko tłuczniem. Teraz musimy wspinać się wyżej, żeby przejść przez tory. Ale po kilku dniach ścieżka wydeptuje się. Może kiedyś znów ktoś nam podsypie wejście i będzie łatwiej.

I trochę poityki. We czwartek byłam w Warszawie na Torwarze.  Byłam delegatką na II Kongres Działkowców PZD. Warto było  pojechać. Prawie 4 tysiące delegatów, sztandary, transparenty. Jednym słowem demonstracja siły. Protestowaliśmy przeciwko majstrowaniu przy ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych z 2005 roku. Na piśmie poparło nas tylko PSL i SLD.

Idą wybory. Plakatów na mieście coraz więcej. Ja także biorę w tych wyborach  udział jako kandydatka PSL na posłankę do Sejmu, ale plakatów to nie będę miała za wiele. Będą chyba tylko w moim sklepiku.  Jeden  plakat wywiesiłam na siatce na rogu posesji, to mi już go odcieli. Szkoda plakatów.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PLAC BUDOWY GOTOWY

niedziela, 18 września 2011 0:52

 

    

Dziś dymiłam, czyli spalalam śmieci z rozbiórki altanki. Napracowałam się. Szczególnie przy wyciąganiu beczki na wodę z ziemi, bo wchodziła w obrys projektowanego fundamentu. Dla odpoczynku wypieliłam chwasty z poletka truskawkowego. Na koniec dnia przyjechał kierownik budowy. Chyba żeśmy się dogadali. We środę ma być wylany beton (fundamenty i pyta za jednym zamachem).

Pięknie rośnie przepikowana sałata dębolistna. W szklernce wschodzi koper. Może jeszcze będę miała fajny poplon.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PO ROZBIÓRCE

czwartek, 15 września 2011 22:19

Wczoraj moja stara altanka została rozebrana. Niewiarygodne, jakie maleńkie było to M2 na mojej czteroarowej działeczce. Wprost nie mogłam się nadziwić, jak weszłam dziś obejrzeć plac porozbiórkowy i gruzowisko. Nie powiem, żeby nie zakołatało mi serce. Gdyby nie róża, która odciągnęła mnie od tego widoku, może bym się nawet rozkleiła. Ale ona swym zapachem jakby do mnie przemówiła. Tylko co chciała mi powiedzieć?

W poniedziałek ma się zacząć budowa. Dziś miał zadzwonić majster, żeby omówić szczegóły. Nie zadzwonił. Może jutro zadzwoni.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

PRZED ROZBIÓRKĄ

środa, 14 września 2011 4:10

Na dzień przed rozbiórką starej 30.letniej altanki kilka  zdjęć na pamiątkę spędzonych w niej sześciu lat. Zdjęcia zrobiłam wczoraj.

 

Do rozbiórki już jestem przygotowana.

Do budowy projekt też już jest opracowany.

Zaopatrzenie jest  pod kontrolą.

Zostało jeszcze spiąć fundusze.

Powinno się udać.

 

.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

sobota, 31 marca 2018

Licznik odwiedzin:  68 886  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

O moim bloogu

------Koperkowo--------- świat zamknięty w czterech --------arach ---------------- a zachwytu co niemiara

Ulubione strony

BLOGI PRZYJACIÓŁ

MOJA STRONA I MOJE BLOGI

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 68886
Bloog istnieje od: 2967 dni

Horoskop

Więcej w serwisach WP

Money.pl

Pytamy.pl